Bulaşık makinesindeki kireç nasıl temizlenir? » Sosyal Paylaşım Siteleri, Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica


Kategori: guncel
Bulaşık makinesindeki kireç nasıl temizlenir?

Bulaşık makinesindeki kireci nasıl yok ederim?

Elektronik ürünlerin dayanıklılığı şans işi olsa da biraz da güzel kullanımı ve yeterince bakım yapılmasına da bağlıdır. Çamaşır makinesi bulaşık makinesinde en çok şikayet edilen konu kireçlenmedir. Makinelerde oluşan kireçlenme yıkama kalitesini düşürüyor ve daha fazla enerji harcayarak daha çok enerji sarf etmesini sağlıyor. Bu yazımda sizlere bulaşık makinelerinin içerisinde biriken kirecin doğal yöntemlerle nasıl temizlenebileceğini anlatmak istiyorum.

Öncelikle bulaşık makinanızı koruyabilmek için birkaç ipucu vermek istiyorum.

Bulaşıklarınızı makineye dizmeden önce mutlaka iyice durulayıp üzerinde kalıntı kalmamasını sağlayın. Böylece bulaşık makinasının tıkanmasını engelleyip ömrünü uzatabilirsiniz.

Bulaşık makinanızı tıka basa doldurmayın, tabak ve bardaklarımızın rahat rahat yıkamasını sağlayın.
Bulaşık makinesindeki kireç nasıl temizlenir?

Makinenin kireçlenme derecesinin sebebi şehir suyunun kireç oranı ile alakalıdır. Eğer makinenin çektiği su Kireçli su ise bakımı daha sık yapılmalıdır.

Bulaşık makinası korumak için önereceğim en basit doğal yöntem limon tuzu kullanmaktır. Limon tuzunun kireç sökücü özelliğini kullanarak hem sağlığınıza zarar vermeden hem de kolayca makinedeki kireçten kurtulabilirsiniz. Eğer suyunuz kireçli ise bulaşık makinenizi çalıştırdığınızda içine gelişi güzel şekilde bir avuç kadar limon tuzu serpin. Eğer suyunuz aşırı kireçte ise bu yöntemi 15 günde bir uygulayın.

Limon tuzu kullanarak hem makinenizin korunmasını sağlayacak, hem de bulaşıklarınızın daha parlak çıktığını göreceksiniz.
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 20
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodu:*