guncel
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: Dün, 21:05
Kategori: guncel
Nüfus cüzdanını çaldıranlar yenisini nasıl çıkartabilirler?
Kimliğini kaybedenlerin yapması gerekenler
Siz değerli okurlarımıza güncel konular hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda kimliğini kaybedenler veya çaldıranlar için yeni nüfus cüzdanının nasıl çıkartıldığı ve hangi aşamalardan geçildiğini anlatmak istiyoruz.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 13-01-2017, 22:10
Kategori: guncel / saglik
Organik bulaşık deterjanı nasıl yapılır?
Evde doğal malzemelerle bulaşık deterjanı yapımı
Günümüzde doğal hayata dönüşün başlamasıyla birlikte kimyasal ve sağlığa zararlı ürünlerin kullanımından büyük bir hızla uzaklaşma başladı. Özellikle yapımında çok fazla kimyasal kullanılan deterjanlar yerini organik doğal yollarla hazırlanan bitkisel deterjanlar bırakmaya başladı. Ben de bundan sonra yediharika.com sitesinde sizlere doğal malzemelerle...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 11-01-2017, 21:54
Kategori: guncel
Bulaşık makinesindeki kireç nasıl temizlenir?
Bulaşık makinesindeki kireci nasıl yok ederim?
Elektronik ürünlerin dayanıklılığı şans işi olsa da biraz da güzel kullanımı ve yeterince bakım yapılmasına da bağlıdır. Çamaşır makinesi bulaşık makinesinde en çok şikayet edilen konu kireçlenmedir. Makinelerde oluşan kireçlenme yıkama kalitesini düşürüyor ve daha fazla enerji harcayarak daha çok enerji sarf etmesini sağlıyor. Bu yazımda sizlere bulaşık makinelerinin içerisinde biriken kirecin doğal yöntemlerle nasıl temizlenebileceğini anlatmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 6-01-2017, 21:08
Kategori: guncel / saglik
Ağızdaki Soğan kokusu gidermenin yöntemleri
Ağızdaki soğan kokusunu yok etmenin en etkili yolu
Ülkemizde her yörenin yemeklerini yaparken en çok kullanılan malzemelerden biri soğandır. Soğan içerisinde bulundurduğu c ve b vitaminlerinin yanı sıra folik asit ile sağlığa oldukça faydalıdır. Tokat soğan yemeği seven insanların en çok yaşadığı sıkıntı ağızda bıraktığı kokudur bu yazımda sizlere çiğ soğan yedikten sonra ağızdaki kokuyu gidermenin en etkili yöntemini anlatmak istiyorum.

Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 4-01-2017, 21:07
Kategori: guncel / saglik
Evde yoğurt nasıl yapılır?
Doğal ev yoğurdu nasıl yapılır?
Günümüzde doğal hayata geri dönüş ile birlikte insanlar evde yapılan organik ürünleri etmeye başladı. Evde doğal olarak hazırlayacağınız ürünlerden bir de yoğurt. Marketlerden aldığımız ve içerisinde hangi katkı maddelerini koyduklarını bilmediğimiz yoğurtları satın almak yerine süt alıp evde kendi yurdumuzu nasıl yapabileceğinizi bu yazımda anlatmak istiyorum.

Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 2-01-2017, 18:27
Kategori: guncel
Kuru temizleme nasıl yapılır?
Kuru Temizleme nerede ve ne zaman ortaya çıkmıştır?
Aldığımız birçok giysinin hatta neredeyse hepsinin üzerinde kuru temizleme yapınız diye uyarı bulunmaktadır. Pek çoğumuz giysilerimizi daha önce Kuru temizlemeye de götürmüşüzdür.Fakat kuru temizlemenin nasıl yapıldığı konusunda çok az kişinin fikri vardır. Ben de...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 2-01-2017, 04:08
Kategori: guncel
Teke Yöresi Nedir?
Teke Zortlatması Ne Demektir?
Anadolu'nun Fethinden önce Orta Asya'da, Türkistan'ın Hive ve Merv arasındaki bölgede yaşayan insanlar topluluğuna Teke oymağı denilmekteydi. Malazgirt Savaşı ile Anadolu'nun Fethi edilmesinden sonra Antalya, Burdur, Isparta, Denizli ile Muğla yöresine yerleşmiş Türkmen Yörük topluluğu diyebiliriz. Türkistan'daki ismi olan Teke oymağı olmasından dolayı bu bölge de teke yöresi ismiyle anılmıştır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 30-12-2016, 21:17
Kategori: guncel
Meyve suyunun sahte olup olmadığını anlamanın yöntemi
Sahte meyve suyu nasıl anlaşılır?
Günümüzde herkesin çabası doğal ve organik beslenmektir. Fakat şehirde yaşayan ve imkanı olmayan insanlar mecburen marketlerden alışveriş yaparak ellerindeki imkanlar doğrultusunda beslenmeye zorunludurlar. Bu yazımızda sizlere marketlerde satılan meyve sularının doğal olup olmadığını ...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 19-12-2016, 00:18
Kategori: guncel
Türk Hava Yolları Kargo Virüsü
CryptoLocker Virüsü Nedir? CryptoLocker Virüsünden Nasıl Korunabiliriz?
Son günlerde oldukça fazla görülen ve çok dikkat etmeniz gereken bir virüsten bahsedeceğiz. CryptoLocker virüsü kullanıcılara mail yöntemiyle gönderilmekte olan ve bilgisayardaki dosyaları ulaşamaz hale getirmektedir. CryptoLocker Virüsü bilgisayarınızdaki tüm dosyaları güçlü bir biçimde şifreleyip dosyalarınızı ulaşılmaz hale getirmektedir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 11-12-2016, 19:46
Kategori: guncel
Ülkelerarası Güncel Benzin Fiyat Listesi
Dünya Ülkeleri Benzin Son Kullanıcı Pompa Satış Fiyatları
Dünya akaryakıt piyasasında benzin, dizel ve otogaz fiyatlarının ne olduğunu değişik zamanlarda düşünmüş ve hepimiz merak etmişizdir. Dünya ülkeleri içerisinde petrol fiyatları açısından kaçıncı sırada olduğumuzu öğrenme imkanı tabiki var. Akaryakıt ürünlerinin dünya ülkelerindeki güncel satış fiyatları nedir? En ucuz benzini hangi ülke kullanıyor? En pahalı otogaz fiyatı hangi ülkededir? En ucuz dizel yakıt hangi ülkede satılmaktadır?
Devamı
  • Yorumlar: 0