pratik » Android, Apk indir, Instagram, Facebook, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 1-02-2017, 22:00
Kategori: guncel / pratik
Ütü yapmadan kırışıklıkları nasıl giderebiliriz?
Ütü yapmadan kırışıklıkları gidermenin püf noktaları
Kadınların ev işleri arasında en nefret ettiği iş ütüdür. Ben de çevremde ütü yapmaktan hoşlanan birini tanımıyorum. Bu yazımda sizlere ütü yapmadan kırışıklıkları gidermenin ve illaki ütü yapılması gereken giysilerin ütüye hazır hale getirerek daha az zamanda nasıl ütüleneceğini anlatmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 17-10-2016, 22:01
Kategori: guncel / pratik
Ahşap yüzeyleri parlatmanın doğal yolları
Doğal yollarla ahşap yüzeyler nasıl parlatılır?
Hayatımızın her alanında en çok kullanılan madde ahşaptır. Yer döşemelerinde, mobilyalarda, süs eşyalarında olmak üzere daha birçok alanda ahşap kullanılmaktadır. Dünya üzerinde en favori olan materyaldir. Ahşap bulunduğu yeri her zaman daha zarif, daha sıcak ve daha samimi gösterir. Fakat ahşabın kullanımı biraz zordur. Ahşap materyallerin bakımı biraz özen ister. Eğer gerekli özen gösterilmezse...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 15-10-2016, 01:05
Kategori: guncel / pratik
Sarımsak soymanın püf noktası
Sarımsak Kolayca nasıl soyulur?
Yediharika.com Sitesi olarak hayatımızı kolaylaştırmak amacıyla pratik bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda sizlere sarımsağın en kolay şekilde nasıl soyulacağını anlatmak istiyorum. Sarımsak ülkemizde çok fazla kullanılan bir yiyecektir . Hem lezzet bakımından hem de sağlığa olan faydaları açısından neredeyse her yemeğin içine konulmaktadır. Özellikle...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 9-10-2016, 18:03
Kategori: pratik
Lahana Turşusu Nasıl Yapılır?
En Lezzetli Lahana Turşusu Nasıl Yapılır?
Turşu kış ayları için yemeklerde iştah açıcı olarak kullanmak adına vazgeçilmezimizdir. Turşu genellikle güz aylarında yapılmalıdır. Sebebi ise turşunun olgunlaşması sürecinde bozulmaması nedeniyledir. Eski zamanlarda gıdaların bozulmaması için tuz ile uzun süre saklanması amacıyla yapılırken keşfedilen turşu birçok meyve sebze için uygulanabilmektedir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 5-08-2016, 23:48
Kategori: pratik
Makas Nasıl Bilenir?
Makas Bileme Nasıl Yapılır?
Evinizde yada işyerinizde kullandığımız kağıt kesme makasının pratik olarak nasıl bilenebileceğini sizlere anlatmaya çalışacağız. Kağıt makasını evdeki imkanlarla bilemek için yapabileceğiniz basit bir yöntemdir. Yediharika websitemize pratik çözümler ve pratik bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 29-05-2016, 17:42
Kategori: guncel / pratik
Mobilya Lekeleri Nasıl Cıkartılır?
Mobilya üzerindeki lekeler nasıl çıkartılır? Mobilya lekeleri nasıl temizlenir?
Mobilyalar üzerinde bulunan beyaz renkte olan lekelerin nasıl temizleneceğini sizlere tarif etmeye çalışacağız. Özellikle koyu renkte olan mobilyaların üzerinde bu lekeler oldukça kötü görünmekte, göze batmaktadır. Bu lekelerden kurtulmak sandığınız kadar zor değil hatta çok basit diyebiliriz.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 8-05-2016, 22:46
Kategori: pratik / guzellik
Eldeki soğan kokusu nasıl çıkar?
Soğan kokusu elden nasıl çıkartılır?
Yemek yapmak bazıları için çok güzel bir uğraşken bazıları için ise bir zorunluluk. Kimileri mesleği icabı her gün yemek hazırlar, kimleri ev hanımı olduğu için eşine ve çocuklarına yemek hazırlamak zorundadır. Bazıları ise zevk için mutfağa girer ve harikalar yaratabilir. Fakat harikalar yaratmadan önce...
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 4-05-2016, 21:33
Kategori: pratik / guzellik
Sigara kokusunu yok etmenin yolları
Ağıza veya odaya sinmiş sigara kokusunu gidermenin doğal yolları
Sigaranın sağlığa zararlarını bilmeyen yoktur. Sigara dumanı en çokta içmeyenleri etkiler. Sigaraya karşı rahatsız olan kişiler sigaranın içildiği ortamda bile duramazlar. Özellikle astım hastaları günlerce önce sigara içilmiş bir odada bile hassasiyet gösterir, astım krizine gelebilirler. Bu yazımızda sizler için böyle durumlarda odadan sigara kokusunu nasıl uzaklaştırabileceğinizin doğal yollarını anlatmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 2-05-2016, 21:36
Kategori: pratik
Alüminyum folyonun kullanım alanları
Alüminyum folyo mutfak dışında nerelerde kullanılır?
Bu yazımızda sizlere mutfakta sık sık kullandığımız alüminyum folyo ile ilgili ilginç faydalı ve pratik bilgiler paylaşmak istiyoruz. Mutfakta yemeklerimizi pişirirken kullandığımız alüminyum folyo ev düzenlemede veya bazı eşyaların tamir etmede de işimize sandığımızdan çok daha fazla yaradığını öğreneceksiniz.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 25-04-2016, 23:26
Kategori: pratik
Karıncalardan kurtulmanın doğal yolları
Karıncalara doğal çözüm
İster birinci katta bahçeli bir evde oturun isterseniz apartman dairesinin on beşinci katında oturun karıncalar için hiç fark etmez. Eğer konu yemek ise karıncalar 15 katı da rahat rahat çıkabilirler. Karıncalar geceleri yaşadıkları yerlerdeki evlere öncü gönderirler bu öncüler kırıntıların yerlerini tespit ederler ve ardından diğer kolonilere haber vererek kırıntı toplamaya çağırırlar. Karıncaların aslında tek amacı...
Devamı
  • Yorumlar: 0