twsozluk » Android, Apk indir, Instagram, Facebook, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 3-04-2014, 23:52
Kategori: twsozluk / twitter
Unfollow Nedir? Twitter'da Unfollow nasıl yapılır?
Twitter'da Unfollow Etmek Nedir? Nasıl Unfollow Yapabilirim?
Unfollow etmek deyince gerçekten zor olan birçok işlemi yapmak gibi algılansa da unfollow sadece twitter'da takibi bırakmak demektir. İngilizce bir kelime olup, Fallow, takip et...Unfollow da takip etmeyi bırak demektir. Böyle olmasına rağmen biraz zıt gibi görünse de Twitter'da birisinin sizi takip etmeye başlamasına fallow, sizi takip etmekten vazgeçmesine unfollow denilmektedir. Twitterda takip ettiğimiz kişiyi belli bir süre sonra takipten çıkarmak istiyorsanız, altta resimle de tarif etmeye çalıştığımızı işlemleri uygulamanız yeterlidir.
Devamı
  • Yorumlar: 1
Tarih: 1-03-2014, 20:14
Kategori: twsozluk / twitter
Hashtag, # Sembolü, FF, DM, Avatar Nedir?
Twitter Terimler Sözlüğü. Twitter'da Bilinmeyen Kısaltmalar ve İngilizce Terimler
# Sembolü Nedir? Hashtag Ne Demektir? Hashtag Twitter'da Ne İşe Yarar?
Hashtag etiket anlamındadır. Etiketlemek istediğiniz kelimenin önüne # işareti koymak suretiyle yapılır. Etiketlenecek kelimeleri seçerken anahtar kelimelerden seçin ve içeriği anlatan kelimelerden seçmeye dikkat edin. Bazı yerlerde hastag olarak yazıldığına da rastlayabilirsiniz ama söylenmek istenen yine hashtag kelimesidir.
Bu etiketlemeleri yapmanın amacı ise gündemdeki bir konuyu veya etiketlenen konu ile alakalı insanları bir başlık altında toplayabilmek amacıyla yapılmaktadır. Hashtag'ı kullanarak o konunun Trend Topic ( Popüler Konu) olduğu çok olmaktadır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 21-02-2014, 22:32
Kategori: twsozluk / twitter
Twitter Sözlüğü, Twitter Rehberi, Twitter Terimler Sözlüğü
Follow Etmek Ne demektir? (Resimli Anlatımla)
Following, ingilizcede anlam açısından takip etmek anlamındadır. Twitter'da da takip etmek anlamında kullanılmaktadır. Takip etmenin de size sağladığı şey bildiğiniz gibi paylaştığı Twittleri görebilmenizdir. Ama bu şu anlama gelmiyor, birinin mesajlarını görmeniz için illa takip etme konumunda olmayabilirsiniz, yinede mesajlarını görürsünüz. Twitter kullancılarının korumalı mesajları hariç her mesajı herkes görebilir. Takip ettiğiniz (follow) kişinin tüm twittlerini alırsınız, sizi takip eden kişi de tabiki sizin tüm gönderilerinizi görür. Twitter kullanıcıları arasında takip zorunluluğu olmadığından dolayı, herkese mesaj yazabilir, herkesin yazdığını görebileceğiniz anlamına gelir. Bu sebeple sizin twitlerinizle siz farklılık yaratamayacaksanız takipçi sayısını arttırmak için boşuna çaba göstermeyin.
Devamı
  • Yorumlar: 0