Twitter'da Yer Bildirimini Nasıl Yapabilirim? » Sosyal Paylaşım Siteleri, Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica


Kategori: twitter
Twitter'da Yer Bildirimini Nasıl Yapabilirim?
Twitter'da Konum Bildirim Paylaşması Nasıl Yapılır?
Facebook ve Twitterda Konum bildirimlerini paylaşmak gün geçtikçe daha da artmakta....Mobil cihazlardan ve bilgisayardan twitter'a girdiğinizde nasıl yer bildirimi yapabileceğinizi sizlere anlatmaya çalışacağız. Cep telefonlarınızdan bunu yapmanın 2 yolu var. Birinci seçenek her attığınız twitter yer bildiriminizin görünebilmesi, diğer bir yol ise sizin tercih attiğınız bazı twittlerde görünebilmesidir. Masaüstü bilgisayarlarınız ve laptoplardan ise bir başka yolu var onu da tarif etmeye çalışacağız.

Twitter'da Yer Bildirimini Nasıl Yapabilirim?
Cep telefonunuzdan twittinizde yer bildirimi ( Konum bildirimi) yapmak istiyorsanız, öncelikle twitter profilimizi açıyoruz. Resim-1'de de gördüğünüz gibi ok işareti ile de gösterdiğimiz ayarlar işaretini tıklıyoruz.

Twitter'da Yer Bildirimini Nasıl Yapabilirim?
Karşımıza Resim 2'de görünen menü geliyor. Kırmızı çerçeve içine aldığımız "Ayarlar" menüsünü tıklıyoruz. Ve sonraki adıma geçmiş oluyoruz.

Twitter'da Yer Bildirimini Nasıl Yapabilirim?
Resim-3'te ise "Gelişmiş" kısmında bulunan "Konum" seçeneğindeki kutucuğu işaretliyoruz. Böylelikle her attığımız twitt konumu ile yayınlanmış oluyor.

Twitter'da Yer Bildirimini Nasıl Yapabilirim?
Resim-4'de ise görmüş olduğunuz gibi twitt yazdıktan sonra paylaşmak üzere iken; ok işareti ile gösterdiğimiz yer bildirim işaretini tıklayarak konum bildirisi yapabiliriz.

Bilgisayarlarınızdan konum yapmak için öncelikle Foursquare adresinden Foursquare sitesine üye olduktan sonra, profilinizden twitter profilinizi bağlantı yapmanız gerekmektedir. Her zaman yer bildirimi sizin açınızdan olumlu olmayabilir.
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 9887
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodu:*