Facebook, Türkiye'deki kullanıcı sayısını açıkladı » Sosyal Paylaşım Siteleri, Facebook, Instagram, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica


Kategori: Facebook
Facebook, Türkiye'deki kullanıcı sayısını açıkladı

Türkiye’de kaç Facebook kullanıcısı var?

2015 yılını geride bırakıp 2016 yılına girmeye hazırlandığımız şu günlerde Facebook arkadaşlık ve paylaşım sitesi kullanıcı sayısı verilerini paylaşmaya başladı. Dünyanın en büyük sosyal ağ platformu olarak bilinen Facebook birinciliği yine elinden bırakmıyor.

Facebook’un verilerine göre dünyada 1.4 milyar kullanıcı sayısına ulaştı. Bu sayı durmadan artarak Facebook’un sosyal medya platformunda dünya birincisi olmasını sağlıyor. Facebook’un 2015 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre 75 milyon nüfusa sahip Türkiye’de Facebook kullanıcı sayısı 34 milyon kişi. Buna göre Türkiye’nin ezici bir çoğunluğu Facebook kullanıcısı.

Bu rakam neredeyse Türkiye nüfusunun yarısı. Türkiye’deki 34 milyon Facebook kullanıcısının 27 milyonu mobil cihazlardan giriş yapıyor. Türkiyede internet erişimine sahip kişilerin büyük bir çoğunluğu sosyal medya devi Facebook kullanıcısı.
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 473
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodu:*