Facebook ve Twitter’a yerli rakip geliyor
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica


Kategori: Facebook / twitter / guncel
Facebook ve Twitter’a yerli rakip geliyor
Facebook ve Twitter’a rakip geliyor
Kocaeli’de yaşayan iki genç tarafından, facebook ve twitter’a rakip olmak amacı ile “Freelyshout.com” sitesi kuruldu. Bundan haberdar olan Türkiye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ise iki gence projelerini sunmaları için davet gönderdi. Kocaeli Gebzede yaşayan Yasin Ersoy ve Ertan Aktaş tarafından facebook ve twitter’a rakip olarak kurulan “Freelyshout.com” sitesi 2013 yılında kuruldu. Kurulum aşaması 3 yıl süren site kullanıcılarına “shout” olarak adlandırdıkları fotoğraf ve video paylaşım ortamı sunmaktadır. Kurucularından Ertan Aktaş’ın açıklamasına göre, diğer sosyal medya sitelerinden farklı olarak siteye sosyal sorumluluk modülü ekleyerek farkındalık oluşturmuşlar.

Farkındalık oluşturan modüllerden birinin yakınlardaki bir hastanede kan ihtiyacı olduğunda kullanıcıların bunu otomatik olarak gördüğünü ve bunun gibi pek çok modül olduğunu belirten Aktaş şu anda 140 bin kullanıcılarının bulunduğunu, gittikçe büyüdüklerini, günlük olarak ortalama yeni 800kullanıcının kayıt yaptırdığını ve bu sayının bazen 2-3 bine çıktığını sözlerine ekledi. Siteye ünlülerinde ilgisinin büyük olduğunu ve hedeflerinin dünya çapında popüler bir site olmak olduğunu söyledi.

Facebook ve Twitter’a yerli rakip geliyor

Aktaş, projenin incelemeye alındığını ve Türkiye Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık!ın destekleriyle sitenin dahada büyüyeceğini , sitede mobil uygulamaları da yayınladıktan sonra popülerliğinin 4 kat artacağını ve daha çok kullanıcının kullanmaya başlayacağnı anlattı. Bu konuda herkesten destek beklediklerini söyleyen site yöneticileri Yasin Ersoy ve Ertan Aktaş'a yediharika.com yönetimi olarak başarılar diliyoruz.
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 1059
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Kalın İtalik Altı Çizili Üzeri Çizili | Sola Yasla Ortala Sağa Yasla | İfade Ekle Bağlantı EkleKorumalı Link Girin Renk Seç | Gizli Metin Alıntı Ekle Farklı Bir Alfabe ile Yazılmış Olan Seçili Metni Kiril Alfabesine Çevir Spoiler Ekle
Güvenlik Kodu:*