guncel
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 29-03-2017, 20:53
Kategori: guncel
Aytaşı nedir?
Aytaşının faydaları ve özellikleri nelerdir?
Bu doğal taş ayın parıltısını yansıttığı söylendiği için adına aytaşı denmektedir. Aytaşı Yüzyıllardır değerli bir taş olarak görülür ve mücevher yapımında kullanılır. Özellikle Romalılar zamanında aytaşı etkin bir şekilde kullanılmıştır. Bu yazımda sizlere ay taşı ile ilgili bilgiler vereceğim.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 29-03-2017, 20:23
Kategori: guncel
Aquamarin taşı nedir?
Akuamarin taşının faydaları ve özellikleri nelerdir?
Akuamarin taşı değerli taşlardan biridir. Akuamarinin anlamı deniz suyudur. Aqua Marine büyük kütleler halinde ve temiz kristal parçaları halinde çıkartılır. İşlenerek takı yapımında kullanılmasının yanı sıra doğal haliyle evlerde ve işyerinde dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Bu yazımda sizlere Akuamarin taşı ile ilgili birçok bilgi vereceğim.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 28-03-2017, 21:47
Kategori: guncel
Turkuaz (firuze) taşı nedir?
Turkuaz taşının faydaları nelerdir?
Turkuaz taşının gerçek ismi aslında Firuze taşıdır. Fakat renginden dolayı adına turkuaz taşı denilmektedir. Turkuaz saydam olmayan mavi ve yeşil arasında göz alıcı renkte olan bir taştır. Bu yazımda sizlere turkuaz taşının özellikleri, faydaları ve turkuaz ile ilgili daha birçok bilgiyi paylaşacağım.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 28-03-2017, 20:51
Kategori: guncel
Kehribar taşı nedir?
Kehribarın özellikleri ve faydaları nelerdir?
Kehribar taşı halk arasında değerli bir taş olarak bilinir. Fakat aslında Kehribar bir ağacın fosilleşmiş reçinesidir. Günümüzde genel olarak süs eşyası ve tespih yapımında kullanılan kehribar taşı birbirinden farklı doğal renkleri ile tarih boyunca Şifa amaçlı olarak da kullanılmıştır. Bu yazımda sizlere yüzyıllar boyunca kullanılmış Kehribar taşının özelliklerinden ve faydalarından bahsedeceğim.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 26-03-2017, 22:33
Kategori: guncel / saglik
Ametist taşı nedir?
Ametist taşının faydaları ve özellikleri nelerdir?
Ametist mitolojide sarhoş etmeyen anlamına gelir. Mor ve morun tonlarını üzerinde taşıyan ametist taşı bulunduğu ortamda olan negatif enerjiyi alır pozitif enerji yayar. En çok bu özelliği ile bilinir. Yazımın devamında sizlere Ametist ile ilgili pek çok bilgi vermek istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 26-03-2017, 21:53
Kategori: guncel / saglik
Akik taşı nedir?
Akik taşının özellikleri ve faydaları nelerdir?
Akit şifalı taşların arasında en çok bilinenlerden biridir. Akik taşı kuvars grubunda olan bir taştır. Akik taşı ayrıca Agate ve Achat olarak ta isimlendirilir. Akik taşı birçok faydası olduğundan "ölümsüz taş" olarak bilinir. Yazımın devamında sizlere akik taşının özelliklerinden ve faydalarından bahsedeceğim.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 20-03-2017, 21:19
Kategori: guncel
Tasarruflu ampüllerin zararları nelerdir?
Enerji tasarruflu ampul zararlı mıdır?
Enerji tasarruflu ampüllerin çıkması ile beraber bütün evlerdeki ampuller değişerek tasarruflu ampuller evlerdeki yerini aldı. Fakat çoğu kişinin bilmediği bir ayrıntı gözden kaçtı. Enerji Tasarruflu ampuller özellikle çocuklar ve hamile kadınlar için sağlığa zararlı bir maddedir.

Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 20-03-2017, 15:00
Kategori: guncel
Tuzun şaşırtıcı farklı kullanım alanları
Tuz yemek dışında başka hangi alanlarda kullanılır?
Yüzlerce yıldır yemeklerimize lezzet veren tuz sağlık açısından da oldukça faydalı bir besindir. Tuz yemeklerde kullanmanın yanı sıra başka alanlarda da kullanılmaktadır. Bu yazımda sizlere tuzun farklı bir çok kullanım alanından bahsetmek istiyorum.

Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 19-03-2017, 17:52
Kategori: guncel
Evdeki negatif enerji nasıl anlaşılır?
Evdeki Negatif enerji nasıl temizlenir?
Hepimiz bazen huzursuz dönemler geçirebiliriz. Sizde böyle bir dönem geçiriyorsanız ve bunun evdeki negatif enerjiye bağlı olduğunu düşünüyorsanız bu yazımda sizlere evde kötü enerji olup olmadığını nasıl anlayacağınızı ve eğer kötü enerji varsa nasıl temizleyebileceğizi anlatmak istiyorum.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 5-03-2017, 14:55
Kategori: guncel
Elektrikli aletleri kullanırken dikkat etmemiz gereken kurallar
Elektrikli aletleri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?
Günlük hayatımızda, yaşamımızın her alanında kullandığımız elektrikli aletler hem hayatımızı kolaylaştırıyor hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Elektrikle çalışan aletler evimizin her alanında bulunmaktadır Peki bu aletleri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ve...
Devamı
  • Yorumlar: 0