instsair » Android, Apk indir, Instagram, Facebook, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 23-10-2016, 21:57
Cemal Süreya Sözlü Paylaşımlar
Cemal SÜREYA Kimdir? Cemal Süreya sözleriyle resimli paylaşımlar
Cemal SÜREYA'nın asıl ismi Cemalettin SEBER'dir. Erzincan'da 1931 yılında doğmuştur. Zaza alevisi olup, Dersim İsyanı sonrasında ailesiyle Bilecik'e göçe zorlanmıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Maliye ve Iktisat bölümünü bitirmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı'nda müfettişlik ve daha sonraları ise Darphane Müdürlüğü yapmıştır. 1960'lı yıllarda Papirüs dergisini çıkarmış olsa da çok sayıda yayın yapamamıştır. Daha sonra birçok dergi, gazetede şiir ve yazıları yayımlanmıştır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 23-10-2016, 18:05
Can Yücel Sözlü Paylaşımları
Can Yücel Kimdir? Can Yücel Sözlerinden Resimli Paylaşımlar
Can Yücel, 1926 yılında İstanbul'da doğmuş, tek parti dönemde Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hasan Ali Yücel'in oğludur. Birçok gazete ve dergilerde yazıları, şiirleri ve çevirileri yayımlanarak, tanınmaya başlanmıştır. Mao ve Che Guevara şiirlerini çeviri yaptığı gerekçesiyle 1971 yılında 15 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. 1974 çıkan genel af ile cezaevinden çıkmıştır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 22-10-2016, 14:53
Neşet ERTAS Sözlü Resimli Paylaşımları
Neşet ERTAŞ Kimdir? Neşet ERTAŞ Paylaşımları
Neşet Ertaş, 1938 yılında Kırşehir'e ait Çiçekdağı ilçesinin Kırtıllar köyünde dünyaya gelmiştir. Babası Muharrem Ertaş yöresel mahalli sanatçı olup, kendisine ait yüzlerce eseri olan Bozlak türünü seslendiren en iyi sanatçı olarak bilinir. Babası mahalli düğünlere giderken Neşet Ertaş'ı da yanında götürerek daha küçük yaşlarda iken Neşet Ertaş'ın müzikle tanışmasını sağlamıştır.
Devamı
  • Yorumlar: 1
Tarih: 21-10-2016, 23:34
Mevlana Sözleri Resimli Paylaşımları
Mevlana'nın Felsefesi Nedir? Mevlana Sözleri
Mevlana yaşamı boyunca edindiği ve insanlar vermek istediği düşünce; İslam dinini örnek almalarını ve insan olabilmenin değerlerini taşımayı önermektedir. Sadece dini gereklilikler değil, edep, saygı, vefa ve sabır konularında kendini geliştirip ve ayrıca çevrenizdeki insanlara bu özellikleri aşılayabilmektir. Sonsuz bir sevgiyle, hoşgörü ve vefayı benimseyerek dinini daha doğru ve düzgün yaşamayı önermektedir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 21-10-2016, 14:07
Özdemir Asaf Sözlerinden Resimli Paylaşımlar
Özdemir Asaf Kimdir? Özdemir Asaf Resimli Paylaşımları
Özdemir Asaf, 1923 yılında Ankara'da doğmuştur. Asıl ismi Halit Özdemir ARUN'dur. Galatasaray ve Kabataş liselerinde okuduktan sonra 1942 yılında mezun olmuştur. Üniversite öğrenimini ise Hukuk Fakültesi, iktisat Fakültesi ve Gazetecilik Enstitüsü olmak üzere bölümlerinde devam etmiş , aslında eğitimini yarıda bırakmıştır. Şiirleri dörtlük ve ikilik mısralar halinde oluşmaktadır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 19-10-2016, 22:55
Hz. Ali (r.a.)'ye Ait Resimli Sözler
Hz. Ali (r.a.) Kimdir? Hz. Ali (r.a.)'nin Sözleri
Hz. Ali (r.a.) 598 yılında Mekke'de, Kabe'nin içinde doğmuştur. Peygamber Efendimizin amcası Ebu Talib'in oğludur. Sünni Müslüman'lara göre Hazreti Hatice'den sonra İslam'a inanan kişi olup, dördüncü halifedir. Şii ve Alevi inancına göre ise İslam'a inanan ilk kişidir ve tek halifedir. Caferi inancına göre ise ilahi emrin gereği olarak Hz.Peygamber (s.a.v.)'in halifesi olan 12 imamın ilkidir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 18-10-2016, 20:56
En Beğenilen Anlamlı Resimli Sözler
En çok beğenilen Resimli Sözler, En Güzel Sözler
Ülkemizin tanınmış şairlerinin sözlerinden oluşan resimli paylaşımları, sosyal hesaplarınızda paylaşabilmeniz için hazırladık. Şairler, yazarlar ve ünlü kişilerin birbirinden değerli sözleri arasından seçim yaparak, resimli paylaşımlar haline getirmeye çalıştık. Beğeninize sunduğumuz sözler, Ahmed Arif, Yaşar Kemal, Özdemir Asaf, Elif Şafak, Atilla İlhan, Nazım Hikmet ve Sabahattin Ali gibi bazı kişilerin sözleri bulunmakta. Dileriz beğenirsiniz.
Devamı
  • Yorumlar: 0