atatürk resimleri » Android, Apk indir, Instagram, Facebook, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 14-01-2015, 21:19
Türkiye cumhuriyeti bayrağı facebook kapak resimleri
Şanlı bayrak facebook kapak fotoğrafları
Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu 29 Ekim 1923 tarihine dayanıyor. Genç bir ülke olmasına rağmen kurtuluş savaşlarında kazandığı zaferlerle gücünü ispatlamış. Türkiye’nin kuruluşunda katıldığı savaşlarda yüz binlerce şehit kanı dökülmüş ve Türk ordusu zaferlere adını yazdırmış. Türkiye Cumhuriyetinin bayrağında bulunan kırmızı renkte dökülen kanları temsil ediyor. Şehitlerin kanından rengini alan al bayrağımızın fotoğraflarını gururla facebook kapak resimlerinizde kullanmak istiyorsanız sizler için derlediğimiz çok özel albümümüze mutlaka göz atınız.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 12-01-2015, 00:04
Atatürk facebook kapak resimleri
Cumhuriyet facebook kapak fotoğrafları
Cumhuriyetimizin kurucusu, vatanımızın kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarız. Bu yazımızda bir çok konuda devrim yapan atamızın kadınlara sağladığı haklardan bahsetmek istiyorum. Eğer bugün ülkemizde kadınlar erkeklerin sahip olduğu haklara sahip ise bunu Atatürk'e borçluyuz. Cumhuriyetin kuruluşu ile birlikte kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan, kız çocuklarının eğitimine önem veren, boşanma hakkı tanıyan, çok eşliliğe son veren ve bir çok iş alanında kadınlarında yer almasını sağlayan atamızı saygı ile anıyor, sizler için hazırladığımız Atatürk facebook kapak resimleri albümümüzü beğenmenizi diliyoruz.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 18-12-2014, 21:25
Mehmetçik Kapak Fotoğrafları
Asker Kapak Resimleri
"En Büyük Asker Bizim Asker" sözleriyle davul zurna eşliğinde kutlama ile uğurladığımız bir vatan görevidir. Her erkek Türk vatandaşı ahriyeli, havacı, karacı, jandarma, piyade, tankçı, topçu v.b. Bir görevi yaparak askerliğini tamamlar. Askerlik anıları da bitmek tükenmek bilmez. Askerliğe başlarken şafak karanlık olur, sonra şafak sıkıştırıyor diye söylenip, teskere için son günler beklenmeye başlanır. Asker kapak fotoğrafını sizler için hazırladık, dileriz beğendiğiniz bir resim sizin içinde vardır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 28-10-2014, 00:04
10 Kasım Facebook Kapak Resimleri
10 Kasım Facebook Kapak Fotoğrafları
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu ve Türk Milletinin önderi Atatürk'ün hayata veda edişi olan 10 Kasım 1938 tarihinde Türk ulusunun en acı günlerinden biri olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk İstanbul Dolmabahçe Sarayında saat 09.05 sularında gözlerini ebedi dünyaya yummuştur. Ölümünün hemen ardından Dünya liderlerlerinden de "Nadir bir lider" olduğu yönünde açıklamalar ve taziyeler gelmiştir. Ulusal bayramlar türk halkına armağanı olmuş, çocuklar için bayram ilk defa Atatürk sayesinde Türkiye'de kutlanmaya başlamıştır. O zamanlar Rasattepe denilen ve şu anki adı Anıttepe diye anılan mevki belirlenip proje yarışması düzenlendi. Kazanan projenin yapımından sonra yine bir 10 Kasım günü olan 1953'te Atatürk'ün naaşı Ankara Etnografya Müzesi'nden alınıp Anıttepe'deki Anıtkabir'e defnedildi.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 20-07-2014, 10:06
Türk Bayrağı Facebook Kapak Fotoğrafları
Ay yıldız facebook kapak resimleri
Türk milleti için bayrak demek; namus, şeref, onur demektir. Çünkü bayrağımızı al yapan kırmızı rengi şehitlerimizin kanlarından almış ve zaferler kazanılarak Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. 1923 yılında kurulan Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana bayrağı; kırmızı üzerine, beyaz renkli ay yıldızlı bayraktır ve ilelebet o kalacaktır.
Devamı
  • Yorumlar: 1
Tarih: 10-02-2014, 17:13
Asker/Mehmetçik Kapak Fotoğrafları
Mehmetçik Kapak Resimleri
3 Kıtada yıllarca hüküm sürmüş bir imparatorluğun askerinin ne kadar şanlı ve şöhreti nedir diye anlatmaya sanırım gerek yoktur. Geçmişi büyüklüğünü zaten ispat etmektedir. Ambargolara rağmen en son Kıbrıs'ta kendini gösteren ve gücünden birçok ülkenin çekindiği Türk Silahlı kuvvetlerimizi de unutmadık. Türkiye vatandaşı olup 20 yaşından büyük tüm erkeklerin mehmetcik olarak yaşadıkları ve unutamadıkları birçok anılar vardır sanırım. Sadece erkekler değil tabiki bayanlarında öyle ; ya oğlunu, ya sevdiğini yada kardeşini bekleyen, özlemle beklemişlerdir.
Devamı
  • Yorumlar: 1
Tarih: 10-02-2014, 13:56
En güzel Atatürk Kapak Fotoğrafları
İlk Cumhurbaşkanımız Atatürk'ün Harika Resimleriyle...
İlk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün nereden milletvekili seçildiğini hiç biliyor muydunuz? Türkiye Cumhuriyeti İlk kurulduğunda milletvekili seçilebilmek için seçilecek olduğunuz il, bölgede en az 5 yıl ikamet etmiş olmanız gerekmekteydi. O yıllarda Ankara'mızın ilçelerinden olan ve o yıllardaki ismi ile Koçhisar olan "Şereflikoçhisar", Atatürk'ü 5 yıldan beri ikamet ediyor gibi göstermiş ve Atatürk koçhisar milletvekili olarak milletvekili seçilmiştir. O nedenle Atatürk'e de "Koçhisar hemşehrisi" denilmiştir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 7-02-2014, 16:36
Atatürk Kapak Fotoğrafları
Atatürk Kapak Resimleri
Ulu Önder, Mustafa Kemal Atatürk deyince tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gurur duyar. Yoksulluğun yanında yurdumuzun işgal zamanında çaresizlik içindeyken fedakarlığı sayesinde dağılmış olan halkımızı bir araya getirip, kongreler yapmayı akıl etmiştir. Halkımızın tek vücut olup, birlik beraberlik içinde işgalci düşmanlara karşı neler yapmamız gerektiğini anlatmış, Kurtuluş Savaşı dediğimiz büyük destanın yazılmasına sebep olmuştur.
Devamı
  • Yorumlar: 0