dini » Android, Apk indir, Instagram, Facebook, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 6-02-2015, 23:37
Kategori: Kapak Resimleri / dini
Ateist facebook kapak resimleri
Ateizm facebook kapak fotoğrafları
Ateizm bir din değildir. Aksine, dünya üzerinde inanılan yaklaşık 3000 dinin hiç birine inanmamaktır. Ateizmi yaşam biçimi haline getirmiş olan insanlar, bir dine inandıkları için ya da bir yaratıcının var olduğuna inandıkları için değil kendi vicdanlarına göre hareket ederler. Dinlerin kutsal kitaplarının ise, peygamberler tarafından bulunduğu zamanda insanları yönlendirmek amaçlı yazılmış kitaplar olduğuna inanırlar. Yaptıkları iyilikleri bir yaratıcı emrettiği için değil vicdanları emrettiği için yaparlar. Ateizm çoğu zaman satanistlik ile karıştırılsa da ateizm ve satanistlik birbirinden çok farklı düşünce biçimleridir. Sizde ateist iseniz sizler için hazırladığımız albümümüze mutlaka göz atınız…
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 5-02-2015, 19:54
Kategori: Kapak Resimleri / dini
Hıristiyan facebook kapak resimleri
Hıristiyan, Hz İsa, Meryem ana, Haç facebook kapak fotoğrafları
Hıristiyanlık, dünyada en yaygın üç dinden biri. Hıristiyanlık dininin kutsal kitabı İncil’dir. Hıristiyan sözcüğünün kökeni, mesih kelimesinin Yunanca karşılığı olan Kristos kelimesine dayanır. Mesih sözcüğü İbranicedeki maşiah kelimesine dayanır ve 'kutsal yağ ile ovulmuş, kutsanmış' anlamına gelir. Hıristiyanlık hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, sizler için hazırlamış olduğumuz “Hıristiyan facebook kapak resimleri”ni sunuyoruz. Albümümüzü beğenmeniz dileğimizle…
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 13-01-2015, 23:50
Kategori: Kapak Resimleri / dini
Hz. Ali facebook kapak fotoğrafları
Hz. Ali sözleri facebook kapak resimleri
Ali bin Ebu ‎ (599 – 661) Şii inancına göre ilk halife ve oniki imamın ilkidir. Sünni inanışına göre ise dördüncü halife ve cennetle müjdelenen on sahabeden biridir. Hz. Muhammed'in (sav) hem damadı hemde amcasının oğludur. Hz Ali Ehl-i beytin, Ehl-i abânın birincisi idi. Allahü teâlânın arslanı idi. Çeşitli hadîs-i şerîflerde medh edildi. Ehl-i sünnetin göz bebeğidir. Evliyânın reîsidir. Kerâmetler hazînesidir. Hz Ali aynı zamanda söylediği güzel sözlerle yol gösterici oldu. Eğer sizde facebook kapak fotoğrafınızda Hz Ali sözleri olan bir resim kullanmak istiyorsanız mutlaka albümümüze göz atınız.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 27-12-2014, 21:10
Kategori: Kapak Resimleri / dini
İllüminati facebook kapak resimleri
İllüminati nedir?
İllüminati,Halk arasında şeytana tapanlar olarak bilinse de aslında öyle değildir. İllüminatinin gerçek anlamı; zihin kontrolü yaparak, hükümetleri, kuruluşları ve üst düzeydekileri ele geçirmeyi planlayan yeni dünya düzeni kurmaya çalışan ve bunun için çalışmalar yapan topluluktur. Bu topluluk monarşileri yıkmayı, dini inançları yok etmeyi, vatanseverliği ve ulus devletlerini yok edip sosyal düzeni alt üst etmeyi planlamaktadır. Şimdiye kadar varlığı istap edilmeyen fakat var olduğu bilinen bir yapılanmadır. Sizde illüminati sempatizanı iseniz ve facebook kapak resimlerinizde illüminatiyi simgeleyen fotoğraflar kullanmak istiyorsanız albümümüze mutlaka göz atınız.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 12-10-2014, 18:12
Kategori: Kapak Resimleri / dini
İslami facebook kapak resimleri
Müslümanlar için facebook kapak fotoğrafları
Halkımızın dine karşı değişik bir bakış açısı var. Sanki dindar olunca; zahmet çektirici, insanı sıkan ve sürekli kısıtlayan bir yaşantının içerisine girecekmişiz gibi algılanıyor. Oysaki öylemi; tam aksine din ve ibadet etme insana huzur verir, içini ferahlatır. Belki de bu algının sebebi biraz, geleneksel ve gerçeğin dışında olan uydurma batıl inançların içimize yerleşmiş olmasından kaynaklanıyor olabilir. Oysa ki islam dini çok hoşgörülü güzel bir dindir. Tam anlamıyla yaşandığı zaman insanın içini huzur kaplar… Sizde dininizi tam anlamıyla yaşıyor ve facebook kapak resminizde güzel dinimiz islamı hatırlatan kapak resimleri kullanmak istiyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz albüme mutlaka göz atınız..
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 10-10-2014, 19:34
Kategori: Kapak Resimleri / dini
Gadir-i Hum Bayramı Nedir?
Gadir-i Hum ve Hz Ali facebook kapak resimleri
Gadir-i Hum bayramı, Hz Muhammet(sav)’in Hz Ali’yi kendine halife seçtiğini ilan ettiği gün olarak, arap alevilerinin her sene kurbanlar keserek kutladığı gündür. Bu gün her sene Hicrî Zilhicce ayının 18'inde kutlanır. Gadir-i Hum arap alevileri için en önemli gündür, inanca göre o gün cehennem ateşi bile söner, töbe kapıları açılır. Gün boyunca erkekler işe gitmez, kadınlarda evde ev işi yapmaz kazanlarla pişilen yemeklere konu komşu yardım eder ve gün boyunca ibadet edilir, Allaha töbe edilir. Gadir-i Hum bayramı ülkemizde hatay, adana, mersin illerinde ve bu illerin arap alevilerin yoğun olduğu ilçelerinde düzenlenen etkinliklerle topluca ibadet edilerek kutlanır.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 30-09-2014, 12:45
Kategori: Kapak Resimleri / dini
Kurban Bayramı ile ilgili facebook kapak fotoğrafları
Kurban Bayramı’nın anlamı ve hikmetleri
Kurban, kurban bayramı günlerinde ibadet niyetiyle belli hayvanlardan birini keserek yapılan bir ibadettir. Kurban, Allah Tealâ'nın ihsan buyurduğu varlığa bir teşekkürdür. Kurban kesmek mal ile yapılan bir ibadettir ve vacibtir. Hicretin ikinci yılında emredilmiştir. Zenginlerin, kestikleri kurban etlerinden fakirleri yararlandırması, müslümanlar arasında sevgi ve kardeşlik duygularını güçlendirir. Varlıklı insanlarla birlikte yoksullar da sevinir. Kurbanla gelen bu sevinç toplumun huzur ve mutluluğunu arttırır. Kesilen kurbanlar fakirlerin yanı sıra bayramlaşmaya gelenlerede yedirilir. Geleneklerimize göre bayram günlerinde aaile büyükleri ziyaret edilir. Sizde arkadaş, eş, dostlarınızla facebook hesabınızdan bayramlaşmak istiyorsanız sizler için kurban bayramı kapak resimleri hazırladık. İyi bayramlar…
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 24-07-2014, 13:08
Kategori: Kapak Resimleri / dini
Şeker Bayramı Facebook Kapak Resimleri
Ramazan bayramı facebook kapak fotoğrafları
Ramaan bayramı müslüman dünyasının iki büyük bayramından biridir. Ramazanda ayı boyunca tutulan orucun sonunda şevval ayının ilk üç günü ramazan bayram günleridir. Resulullah (s.a.v) Medine'ye hicret ettiği zaman Medinelilerin eğlenip neşelendigi iki bayramları vardı. Hz. Peygamber Medinelilere özgü olan, cahiliye izleri taşıyan bu bayramların yerine bütün müslümanların sevinip eğleneceği İslâm'ın iki bayramını onlara haber verdi: "Allahu Teâlâ size, kutladığınız bu iki bayramın yerine, daha hayırlısını, Ramazan bayramı ile Kurban bayramını hediye etti" (Sünen-i Ebû Dâvud, Salat, 239). Ve o günden bu güne müslümanların iki bayramından biri ramazan bayramıdır. Türkiyede adetlere göre bayramda gelen misafirlere şeker veya lokum ikram edildiğinden ramazan bayramının diğer adı da şeker bayramıdır. Şeker bayramına az zaman kalan şu günlerde sizler için arkadaşlarınızla paylaşıp bayramlarını kutlayabileceğiniz “Şeker bayramı facebook kapak resimleri” albümünü hazırladık. Şimdiden iyi bayramlar…
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 7-07-2014, 19:11
Kategori: Kapak Resimleri / dini
Ramazan (Şeker) Bayramı Facebook Kapak Resimleri
Ramazan ay'ının hikmeti nedir?
Ramazan ayı kutsal kitap Kuran’ın indirildiği ay olduğundan müslümanlar için en kutsal aydır. Bütün müslüman aleminin kutsal saydığı bu ayda insanlar oruç tutar ve allah’a ibadet ederler.Oruç tutmak kulun sadece yemeden içmeden kendisini uzak tuttuğu değil; her dönemde yapması gerektiği gibi her türlü tutum ve davranışlarını kontrol altına aldığı ibadet ile geçireceği günler ve gecelerdir. İbadet edilen günler ve gecelerde allah’ın verdiği nimetlere şükürler edilir ve günahların affolması için dualar edilir. Bizde sizler için bu mübarek ay ile ilgili facebook kapak resimleri hazırladık. Umarım beğenirsiniz.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 25-04-2014, 23:16
Kategori: Kapak Resimleri / dini
İslami Kapak Resimleri
Dini Kapak Resimleri
İslam, Allah’a teslim olup barış içinde yaşamak demektir. Allah’a teslim olmak O’nun öğütlerine, emirlerine uymak yasaklarından kaçınmak yani O’na itaat etmektir. İslam huzur ve barış dinidir. Din hem bir inanma biçimi hem de bir yaşam tarzıdır. Hz. Âdem, Hz. İbrahim, Hz. Musa, Hz. İsa ve Hz. Muhammed başta olmak üzere Allah’ın vahiyle görevlendirdiği bütün peygamberler İslam peygamberidir. Getirdikleri İslam dinine inanan insanlar da Müslümandır. Müslüman ise; iyiyi eylem hâline getiren, her türlü kötülükten kaçınan, barışsever, adaletli davranan, hak yemeyen, elinden geldiğince Allahın bütün emirlerini yerine getiren kimsedir.
Devamı
  • Yorumlar: 0