sairlerden » Android, Apk indir, Instagram, Facebook, Youtube, Twitter, Tumblr, Linkedin, Sağlık, Güncel Haberler
Sponsorlu Bağlantı
ŞİFALI BİTKİLER
SAĞLIK
GüZELLİK VE BAKIM
GOOGLE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
TUMBLR
Sosyal Paylaşım Siteleri
Güncel Konular
Facebook Bilgileri
Twitter Bilgileri
Instagram Bilgileri
Tumblr Bilgileri
Hadi Beğeniver Gari
Destekleyenler
Yandex.Metrica
Tarih: 28-02-2015, 18:41
Yaşar Kemal Twitter sözleri
Anlamlı Yaşar Kemal sözleri
Yaşar Kemal 1923 yılında Osmaniye’de doğdu. Türk edebiyatının önde gelen yarlardan biri olan Yaşar Kemal aynı zamanda yazdığı senaryolarla Türk sinemasına da renk katmıştır. İlk öykü kitabı Sarı Sıcak'ta da yer alan Bebek öyküsü ile ilk romanı İnce Memed, Cumhuriyet'te tefrika edildi. İnce Memed, yaklaşık kırk dile çevrilerek yayımlandı ve kitaplarının yurt dışındaki baskısı yüz kırktan fazladır. Yaşar Kemal eserlerini yazarken Anadolu’nun efsane ve masallarından esinlenmiştir.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 3-02-2015, 20:00
Twitter Cemal Süreyya sözleri
Twitter’da paylaşabileceğiniz anlamlı Cemal Süreyya sözleri
Cemal Süreyya 1931 yılında Tunceli, Pülümür’de doğdu. Cemal Süreyya şiirleri ile tanınmış olsada devletin bir çok kurumunda görev aldı. Bunlar; Maliye Bakanlığı'nda müfettiş yardımcılığı ve müfettişlik, darphane müdürlüğü, Kültür Bakanlığı'nda kültür yayınları danışma kurulu üyeliği, Orta Doğu İktisat Bankası yönetim kurulu üyeliği ve 25 yılı aşkın Türk Dil Kurumu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 59 yaşıda dünyaya gözlerini yuman şairin hayatı boyunca yazdığı şiirler birçok kesim tarafından sevilmiştir. Sizler için Twitter hesabınızda paylaşabileceğiniz en güzel, kısa Cemal Süreyya sözlerini derledik. Beğenmeniz dileğimizle…
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 3-02-2015, 16:57
Twitter Mevlana Sözleri
Twitter’da paylaşabileceğiniz anlamlı Mevlana sözleri
Mevlana Celaleddin Rumi, 1207 yılında Afganistan'ın Belh şehrinde doğmuştur. Ünü günümüze kadar ulaşmış bir Sufi ve din bilginidir. Anadolu'nun ünlü evliyalarından sayılan, hoşgörü felsefesiyle tanınan ve örnek alınan Mevlana Celaleddin Konya'da yaşamıştır. Lakabı olan Mevlana "efendimiz" anlamına gelir, ismindeki "Rumi" ise Anadolu'da yaşayan kişi demektir. Mevlana’nın yaşayış tarzı ve sözleri insanlara hayat konusunda her zaman eğitici ve öğretici olmuştur. Sözlerinde her zaman hoşgörüyü anlatır. Sizde Twitter hesabınızda Mevlana sözlerini paylaşmak istiyorsanız yazımızın devamına bakınız…
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 3-02-2015, 13:38
Bilal Kızmaz Twitter Sözleri
Twitter’da paylaşabileceğiniz Bilal Kızmaz Sözleri
İlk kitap denemesi “Ardışık Sayıklamalar” ile tanıdığımız yazar Bilal Kızmaz ikinci kitabı “2den Biz Çıkmaz” ‘ı yayınladı. İkinci kitabı “2den Biz Çıkmaz”ı da en az “Ardışık Sayıklamalar” kadar ilgi gördü. Daha önce sizlere Bilal Kızmaz’ın sözlerinden oluşan kapak resimleri hazırlamıştık. Bu konumuzda ise, yazarın kendi cümlelerinden oluşan twitter’da paylaşabileceğiniz sözlerini hazırladık. Yazarın kitaplarında yer verdiği cümleleri seçtik. Seçtiğimiz sözleri beğenmeniz dileğimizle, bol tweetli günler.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 2-02-2015, 20:23
Can Yücel Twitter sözleri
Can Yücel'in kısa, etkileyici sözleri
Can Yücel 21 Ağustos 1926’da dünyaya geldi. Tek partili dönemde Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hasan Ali Yücel’in oğludur. Yazdığı şiirlerde kullandığı kaba ama samimi dil ile çok sayıda okuyucunun kalbine yerleşti. Bariton sesi ile okuduğu şiirlere farklı bir tarz vermiştir. Yazdığı şiirler ile ün kazanan şair 72 yaşında 12 Ağustos 1999’da vefat etti. Vefatının üzerinden geçen uzun yıllara rağmen şiirleri hala okunuyor ve sosyal paylaşım sitelerinin vazgeçilmez sözleri olarak kullanılıyor. Sizde twitter hesabınızda Can Yücel sözleri kullanmak istiyorsanız yazımızın devamına mutlaka göz atınız.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 2-02-2015, 18:34
Bedirhan Gökçe twitter sözleri
Bedrihan Gökçe sözleri
Bedirhan Gökçe, günümüzde şiirleri en çok beğenilen şairler arasında. Şiirlerinin yanı sıra, söylediği kısa ve anlamlı sözler de sosyal medyada en favori sözler arasında. Sizde sosyal paylaşım sitelerinde aşk sözleri paylaşmak istiyorsanız Bedirhan Gökçe’nin sözlerini tavsiye ederiz. Sizler için Bedirhan Gökçe’nin en etkileyici aşk sözlerini “Bedirhan Gökçe twitter sözleri” albümümüzde topladık.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 28-07-2014, 17:48
Cengiz Aytmatov Kimdir?
Cengiz Aytmatov özlü sözleri
Cengiz Aytmatov 12 Aralık 1928 yılında kırgızıstinan’ın Talas eyaletinin Şeker köyünde doğdu. Kırgızistan’nın seçkin siyasetçilerinden olan babası, oğlunun adını Cengiz Han’dan esinlenerek koydu. 2. Dünya savaşı dönemine denk gelen çocukluktan çıkıp gençliğe geçiş yılları ülke için çalışarak geçti. Savaş bittiğinde Kazakistana giderek Cambul 1Veterinerlik Teknik okulunu okudu, daha sonra Bişkek’e giderek veterinerlik enstitüsüne devam etti ve ardından Maksim Gorki Edebiyat Enstitüsüne geçiş yaptı 1956 ve 1958 yılları burada geçti. Yazmaya da bu yıllarda Pravda gazetesinde başladı. Yazdığı eserlerle hızla üne kavuştu. Şu anda bile hala okunan ve dünyadanın en güzel aşk hikayesi olarak nitelendirilen “Cemile” kitabı en ünlü eseridir. Ayrıca hepimizin yıllarca bıkmadan ve zevkle izlediği “Selvi boylum al yazmalım”ında yazarıdır. Cengiz Aytmatov eserlerinde kendi uslubunu kullanarak insanlara ders olabilecek özlü sözlere de sıkça yer verdi. Bu sözlerden bazılarını sizler için derledik. Umarız beğenirsiniz.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 17-07-2014, 20:18
Twitter İçin Duygusal Şiirler ve Sözler
Etkileyici Şiirler ve Sözler
Şiirler bizim duygularımızı ifade edebilmelmemizin en güzel, en sanatsal yöntemidir. Duygusal kadınların hepsi şiirden etkilenir. Eğer sevdiğiniz kişinin kalbine girmeye çalışıyor ve nasıl etkileyebilirim diye düşünüyorsanız şiirleri deneyin. Kısa ve duygusal şiirleri twitter sayfanızda da paylaşarak takipçilerinize duygusal bir imaj verip onları etkilemeyebilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz güzel, duygusal ve kısa şiirleri beğenmeniz dileğimizle.
Devamı
  • Yorumlar: 0
Tarih: 17-07-2014, 19:19
Şairlerden Çok Güzel Twitter Sözleri
Twitter’da paylaşabileceğiniz güzel şiirler
Eğer duygusal biriyseniz ve duygusallığınızı twitter’daki paylaşımlarınıza yansıtmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. En ünlü şairlerin kısa ve anlamlı şiirlerini sizler için bir araya topladık ve derledik. Umarız seçtiğimiz kısa şiirlerin arasında siz de kendi duygularınızı ifade edebileceğiniz, size uygun bir şiir bulabilirsiniz. Keyifli twitler…
winked
Devamı
  • Yorumlar: 0